• INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH

W pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu należy przygotować i przynieść następujące rzeczy:

• Dzieci ubieramy wygodnie, w rzeczy nie krępujące ruchów i umożliwiające swobodna zabawę i poruszanie się, z rozciągliwymi dekoltami. Ubiór „na cebulkę”,

• Przygotowujemy dodatkowy komplet ubrań na zmianę w podpisanym worku,

• Przynosimy obuwie zmienne wsuwane lub na rzepy, antypoślizgowe. Prosimy o obuwie na zewnątrz bez skomplikowanych zapięć,

• W pierwszym dniu przedszkola dziecko otrzymuje własne miejsce w szatni. Zostaje ono podpisane w umowny sposób - znaczkiem, imieniem. Warto wytłumaczyć dziecku, że powinno pilnować swoich rzeczy, pokazać, która jest jego szafka.

Aby pomóc dziecku w pierwszych trudnych dniach pobytu w przedszkolu proponujemy:

• Nie przedłużaj pożegnań z dzieckiem. Nie wprowadzaj atmosfery pośpiechu, czule ale stanowczo i z uśmiechem pożegnaj się z dzieckiem. Nie okazuj dziecku własnych rozterek podczas rozstania, bowiem wtedy przekazujesz mu własne lęki.

• W początkowym okresie dobrze jest odbierać dziecko wcześniej (w pierwszych dniach proponujemy 2-3 godzinki, w miarę możliwości) ponieważ trzylatek ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje mu się bardzo długi. Nie mów dziecku, że zostanie zabrane wcześniej, kiedy to jest niemożliwe, ponieważ będzie nieszczęśliwe. Dotrzymuj słowa – daje ono dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

• Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu, gdy raz ulegniesz będzie coraz trudniej. Twój Maluszek łzami wymusi kolejny powrót do domu.

• Nie wywołuj dodatkowego stresu wymuszając na dziecku by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu. Samo zacznie opowiadać w odpowiednim momencie.

• Daj dziecku tyle czasu, ile będzie potrzebowało, aby przystosować się do nowych warunków.

• Dzieci przyprowadzane są i odbierane przez rodziców lub upoważnione osoby według deklarowanych godzin pobytu w przedszkolu.

• Rok szkolny 2023/2024 w naszym przedszkolu

rozpoczynamy dnia 4 września 2023r. (poniedziałek)

Przedszkole czynne jest w godzinach: 6.30-16.30.