• JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA RYNKU W WIĄZOWIE

Dnia 3 grudnia (niedziela) podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na rynku w Wiązowie nasze przedszkolaki będą śpiewać o godz. 15.00.

Zapraszamy do występu dzieci z wszystkich grup.

Spotykamy się pod sceną o godz. 14.55, dzieci oczywiście są cały czas pod opieką rodziców (oprócz występu).

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby w miarę możliwości dzieci miały na głowach czapki mikołajkowe lub inne świąteczne ozdoby.

Serdecznie zapraszamy na Jarmark i zachęcamy do odwiedzenia stoiska naszego przedszkola.

• WAŻNE

• Szanowni Państwo,

Przedszkole Miejskie „Bajkowy Ogród” w Wiązowie zaprasza do złożenia oferty cenowej w ramach zamówienia na systematyczną dostawę artykułów żywnościowych do stołówki Przedszkola Miejskiego w Wiązowie w 2024 roku.

Wszelkie niezbędne informacje znajdą Państwo w Zapytaniu ofertowym załączonym do niniejszego e-maila w linku poniżej.

Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego przy ul. Pocztowa 6a w Wiązowie w Sekretariacie Przedszkola Miejskiego „Bajkowy Ogród”, w terminie do dnia 08 grudnia  2023 r. do godz. 13:00.

Anna Godek

Dyrektor Przedszkola Miejskiego „Bajkowy Ogród” w Wiązowie

• Przedszkole Miejskie „Bajkowy Ogród”w Wiązowie pomaga Wojtkowi, który walczy z chłoniakiem nieziarnicznym rozlanym

• Zapraszamy na KIERMASZ CIAST, który odbędzie się w naszym przedszkolu, 10 listopada (piątek),

z którego zbiórka zostanie przekazana dla 9-letniego Wojtka ucznia SP nr4 w Strzelinie.

Wojtek ma dziewięć lat.
            Na początku czerwca tego roku trafił do szpitala
we Wrocławiu z podejrzeniem ropnia z odczynem zapalnym skóry bocznej z prawej strony klatki piersiowej.
            Dwie operacje i leczenie antybiotykami nie przyniosło skutku.
            Po wielu wyczerpujących badaniach i pobycie w dwóch szpitalach przyszedł wynik badania histopatologicznego. U Wojtka stwierdzono bardzo rzadko występujący u dzieci rodzaj chłoniaka – chłoniak nieziarniczny rozlany wielkokomórkowy.
            Ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu, w którym przebywał i do którego przyszedł wynik badania, został przewieziony razem z mamą karetką
do „Przylądka Nadziei”.

Cała rodzina, przyjaciele i znajomi byli zdruzgotani tą wiadomością, nikt nie potrafił zrozumieć, dlaczego spotyka to właśnie Wojtka, zawsze uśmiechniętego i pełnego energii chłopca.

Życie Wojtka
i jego rodziny wywróciło się do góry nogami – w ciągu jednego dnia plany i marzenia legły w gruzach.

Od przyjęcia do kliniki chłopiec przeszedł szereg badań, w tym biopsję szpiku kostnego, rezonans, tomograf i badanie PET. Szybko rozpoczęto leczenie.
            Zaplanowano sześć cykli chemii, które są podawane w dwutygodniowych odstępach. Jest to chemia bardzo silna i agresywna dla organizmu.

Wojtek stara się czerpać radość z życia i uśmiechać się pomimo ciężkich chwil.
            Przed chorobą lubił uczęszczać do szkoły i spędzać czas z rówieśnikami. Dwa razy w tygodniu z wielkim zaangażowaniem trenował taekwon-do. Lubił wycieczki rowerowe, wyjazdy z rodzicami w góry i zwiedzanie ciekawych miejsc. Jego pasją były i są samochody.

Wojtek, wspierany przez bliskich, każdego dnia podejmuje walkę z trudnościami jakie niesie choroba.

Są wzloty i upadki, ale rodzina trzyma się mocno i nie zamierza się poddawać do samego końca leczenia.
            Wojtek chce jak najszybciej wyzdrowieć, wrócić do szkoły, na treningi. Chce móc realizować swoje marzenia.

Dziękujemy wszystkim za chęć pomocy.